ee Čtvrtfinále: Rezerva Alpiqu byla na Notor krátká | HBC Notor Kladno

Čtvrtfinále: Rezerva Alpiqu byla na Notor krátká

před 7 lety Ondřej Zmeškal zhlédnuto 3043 krát

Letos zbrusu nový systém soutěže umožňuje týmu, který se umístí po základní části na 3. místě, vybrat si svého soupeře pro čtvrtfinále. Právo tohoto výběru měl mladý celek Alpiqu B a nutno říci, že volba to byla vskutku obtížná. Rakovník B, za který nastupují extraligou ostřílení borci z áčka nebo Notor Kladno, se kterým jste jen dva týdny zpátky prohráli 3:6? Alpiq si vybral Notory a čtvrtfinálová série hraná na dva vítězné duely tak mohla začít…

(1:0,0:3,1:4)
branky: 14:30 ŠMÍD Karel (Husák Leoš) EQ, 40:20 ŠŤASTNÝ Jan (Husák Leoš) EQ - 18:10 KARAS Martin (Náprstek Vladimír) EQ, 20:34 NÁPRSTEK Vladimír (Hoffmann Lukáš) EQ, 25:53 KARAS Martin EQ, 31:07 ZMEŠKAL Ondřej (Pospíšil Martin,Nedvěd Martin) EQ, 38:57 POSPÍŠIL Milan EQ, 41:38 HRÁDEK Jakub (Karas Michal) EQ, 41:46 KARAS Martin (Grossmann Tomáš) EQ střely: 15:21 vyloučení: 2:4 využití: 0:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Zíma/Bendl

První zápas byl na programu v sobotu od 16:00 na hřišti u ZS. Notor zkonsolidoval všechny síly, obvolal veškeré posily a tak se stalo, že mohl hrát na tři obrany a tři útoky, což se opravdu dlouho nepovedlo. Do týmu se na play – off vrátil i kanonýr Máca, který opět potvrdil, že lepšího střelce už Notor asi nikdy nenajde. Z Plzně přispěchal nejmladší hráč na soupisce Ruda. Po zápasu Junglu se zapojili i Čik s Misou. Jediný, kdo chyběl byl ostrostřelec Pako, který se zapojí až do semifinále.

Úvodní třetina prvního zápasu byla velmi opatrná. Notoři po většinu času zavírali střední pásmo a čekali, co favorizovaný Alpiq vymyslí. Ten měl s dobře hrající obranou Notoru problémy, a tak bylo k vidění spoustu nepřesností a icingů. Pár šancí si v první třetině ale přeci jen vytvořil. Všechny však ztroskotaly na výborném Karlovi v bráně, který chytil formu v pravý čas právě na play – off. Nejvíc hrozili Rysové v přesilových hrách, které měli opravdu nebezpečné. Hned tu první využil na konci třetiny Šmíd, který se dostal k odraženému balónku a propálil ležícího Karla – 1:0 pro Alpiq.

Ve druhé patnáctiminutovce však začal úřadovat Notor. Jako první se prosadil kdo jiný než Máca, který nedal Horáčkovi střelou do vinglu žádnou šanci – 1:1. Tato branka zcela změnila průběh zápasu. Notory to nakoplo, ti začali být aktivnější a nepouštěli soupeře ke slovu. Už o dvě minuty později se trefil Láda, který šikovně schoval svojí střelu za obráncem – 1:2. Na rozdíl dvou branek pak upravoval opět Máca.

Třetí třetina začínala za stavu 3:1 pro Notor. Tento stav však vydržel pouhou minutu, jelikož Pospa našel krásným pasem rozběhnutého Rudu a ten neměl s prostřelením Horáčka v bráně sebemenší problémy – 1:4. Vrchol bezradnosti Alpiqu přišel ve 39. minutě, kdy si vlastní gól vstřelil Vondrák – 1:5. Poté ještě nechal zavzpomínat na staré dobré časy z Pluháče Bob, který zvýšil již na 6:2. A poslední zásah do soupeřovy sítě si připsal Máca – 2:7. „Ovečkin“ jak ho před zápasem nazvala hvězda domácích Šmíd tak zkompletoval hattrick a byl po zásluze vyhlášen hráčem zápasu.

07.05.2017 14:00
>>
Oblastní HbL Kladno - play off - 2.ČTVRTFINÁLE
HBC Notor Kladno - HBC Alpiq Kladno B
5:1
(2:0,0:1,3:0)
branky: 7:54 KARAS Martin (Šíma Jakub,Pospíšil Martin) PP, 13:12 POSPÍŠIL Milan (Zmeškal Jiří) EQ, 30:17 KARAS Martin (Šíma Jakub) EQ, 33:26 GROSSMANN Tomáš (Karas Martin) EQ, 42:38 NÁPRSTEK Vladimír (Pospíšil Milan) EQ - 29:59 KRÁL Tomáš střely: 20:22 vyloučení: 4:3 využití: 1:1 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Gráca/Laczko
sestava: Fajt Karel - Hoffmann Lukáš,Štěpánek Miroslav,Ibl Miroslav,Pospíšil Martin,Mareš Mcihal,Karas Michal - Náprstek Vladimír,Zmeškal Jiří,Zmeškal Ondřej,Pospíšil Milan,Dědek Zděnek,Hrádek Jakub,Nedvěd Martin,Dvořák Michal,Grossmann Tomáš,Karas Martin,Šíma Jakub

Druhý zápas hraný v neděli na GDM začal stejně jako skončil ten první. Tedy výborným pohybem Notorů, jednoduchou přímočarou hrou a také brankou Mácy. Ten otevřel skóre jak jinak než střelou do vinglu již v 8. minutě. Na začátku minuty třinácté vyvážel míček zpoza brány třetí nejproduktivnější hráč ligy Šmíd. Zmeky ho však výborným napadáním o oranžovou kuličku obral a naservíroval jí na stříbrném podnose Mildovi přímo do prázdné brány, který tak zvýšil na 2:0.

Notor byl jednou nohou v semifinále. Možná však právě tato myšlenka způsobila herní úpadek ve druhé třetině. Béčko Alpiqu bylo celou druhou třetinu aktivnější a nejednou zavřelo Notory v jejich obranném pásmu. Odměnou jim byl kontaktní gól na 1:2, který přišel z Hole Tomáše Krále v čase 29:59.

Tento gól však zapůsobil jako varování. Notoři si uvědomili, že sám se ten zápas nevyhraje a začali opět šlapat na plné obrátky. Alpiq povzbuzen brankou ze závěru druhé třetiny dostal ledovou sprchu již po sedmnácti vteřinách! Klicpera zcela nepochopitelně přenechal míček na středu hřiště skvěle hrajícímu Fundovi, který ho posunul na Mácu a ten už věděl jak s ním naložit. S tradičním cinknutím o tyčku zvýšil na 3:1 a to byl zřejmě rozhodující okamžik celého zápasu. Notor si již tento náskok pohlídal a zkušeně dovedl zápas do vítězného konce. Skóre poté ještě upravili Gross s Ládou a na konci zápasu tak svítil na tabuli výsledek 5:1.

Alpiq B padl, Notor je v semifinále!!! Jste překvapení? Hold není nad to si dobře vybrat do play – off. Notor skvělým týmovým výkonem nedal Alpiqu žádnou šanci a potvrdil, že se s ním i letos musí v boji o titul počítat. V semifinále narazí Notoři na vítěze základní části Beer Stars A, kteří si stejně jako Alpiq vybrali raději Notor než hrůzu nahánějící Rakovník. Ukáže se jejich výběr jako správný? Nebo Notor opět z role outsidera překvapí a probojuje se do finále? Odpověď na tyto otázky se dozvíte již následující víkend!

Sobota – 10:00 (GDM)

Neděle – 14:00 (GDM)