ee Jasná záležitost | HBC Notor Kladno

Jasná záležitost

před 14 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 4084 krát

K prvnímu utkání mistrovské sezony kladenské oblastní ligy los Notoru přidělil jeho dosud nejčastějšího soupeře, Falcon Kročehlavy.

(3:0,1:0,2:0)
branky: 10:22 Kozina Jakub (Ričl Michal) EQ, 12:31 Kopecký Jiří EQ, 14:51 Kalina Lukáš (Dubský Petr) EQ, 27:40 Kalina Lukáš EQ, 39:10 Nevařil Pavel (Kopecký Jiří, Kozina Jakub) EQ, 44:05 Nevařil Pavel (Kopecký Jiří) PP, střely: 35:25, vyloučení: 1:5, využití: 1:0, v oslabení: 0:0 rozhodčí: Černý / Kaiml
sestava: Šup Lukáš - Šašek Pavel, Hoffmann Lukáš, Landa Jan, Bečka Jiří - Zmeškal Jiří, Mareš Michal, Karas Michal, Vaňourek Milan, Pospíšil Radek, Fuxa Roman, Kšír Zděnek

První třetina začala svižně vyloučením Čika, který tak odstartoval celosezónní závod o flašku tequily, kterou získá nejtrestanější hráč 1. útoku. Ne, že by schválně chodili odpočívat na trestnou, ale zatím to tak vypadá:). V 9. minutě totiž Čika napodobil Misa a šel si sednout za držení soupeřovy hole. Falcon roztáčel kolotoč celkem dost i při hře 5 na 5, takže nebylo překvapením, že ve čtyřech byl Notor pod drtivým tlakem, ale soupeře k vyložené šanci nepustil. K 1. gólové situaci došlo až pár vteřin po hříšníkově návratu z trestné lavice, kdy se domácí hráč uvolnil za modrou a podařilo se mu golfem trefit míček do odkrytého vinglu. V pokračujícím tlaku o 2 minuty později měli 3 naši hráči možnost vyhodit míček z pásma, ale nepovedlo se. Následnou střelu od červené gólman neudržel a osamocená falcoňácká posila z Alpiqu Kopecký (1+2) neměl problém dorazit do prázdné brány. Nejvíc ale jistě mrzí branka 9 vteřin před koncem 1. části, kdy se ocitli z ničeho nic 2 hráči před brankovištěm a bezmocného debutanta Lukáše v bráně nemilosrdně vykoupali. Druhá třetina začala stejně jako první. Tentokrát si šel sednout Zmeky z přemíry snahy při napadání v rohu hříště. Zápas určitě nebyl nijak moc zajímavý na pohled. První lajna měla rozhodně víc trestných minut než šancí či polopříležitostí. Notor působil jako celek spíše odevzdaně než-li pln energie. Zaujal akorát Hofi hasící požár zvednutím míčku ze země (2tm) a Beggy v pozici diváka při 4. gólu. Ve třetí části dostal Notor do koše pátý banán, když Zmeky s Vaňousem střídali v nevhodnou chvíli oba najednou. V předposlední minutě se Zmeky po jednom z nevydařených útoků vracel tak rychle, že když se zastavil o hráče s míčkem, padli oba na zadek a Zmeky dostal křeč a poukázku na pobyt na trestné. Byla to první a jediná využitá přesilovka. 6:0. V poslední minutě přišla Čikova chvíle, když tečoval Misovu přihrávku do brankářova protipohybu. Ten si u tyče však zapoměl lapačku. V posledních vteřinách běžel ještě Čik sám na bránu, ale z nedostatku času a hlavně sil 1. branku sezony odmítl. Po prvním dnu se Notor ocitl poprvé a doufaje naposled na chvostu tabulky.