ee Na úvod poháru Medvídci těžkým oříškem | HBC Notor Kladno

Na úvod poháru Medvídci těžkým oříškem

před 10 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 7834 krát

Tento oříšek v podobě druhým rokem hrajícího celku speciálně složeného pro Kladenský pohár Notor nerozlouskl a prohrál zaslouženě 0:3.

(2:0,1:0,0:0)
branky: 4:23 PŘÍHODA Jan (Kajml Martin) PP, 7:57 ŘEBÍK Jaroslav (KajmlMartin,Marčaník David) EQ, 21:22 ŘEBÍK Jaroslav (Vostrý Jiří) EQ střely: 20:14 vyloučení: 5:5 využití: 1:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Fingerhut/Procházka
sestava: Fajt Karel - Hoffmann Lukáš, Šašek Josef, Šašek Pavel, Nedvěd Martin - Grossmann Tomáš, Mareš Michal, Karas Michal, Nedvěd Martin, Zmeškal Jiří, Zmeškal Ondřej, Dvořák Michal, Karas Martin

Medvídci, podle zápisu „Medvíci“, v sestavě s pěti hráči Junglu a třešničkou navrch Honzou Příhodou v obraně byli až příliš velkým soustem a Notory moc do šancí nepouštěli. Těm navíc v průběhu 1. třetiny nuceně odstoupil Méďa. To už bylo za stavu 1:0, když při vyloučení Zmekyho přesně pálil od modré mistr světa Příhoda. Protože je kvalitně obsazený turnaj stále přece jen přípravou na ligu, na vlastní kůži pocítit hru mezi mantinely dostal příležitost dlouholetý fanoušek a fotograf týmu Chozé a s rolí debutanta si počínal velice statečně. Druhé vyloučení Misy už Notoři i díky trestu provokatéra Maurera přestáli, ale v 8. minutě po změti nešťastných okolností a přihrávce Kajmla zvýšil Řebík již na 2:0. Medvídci byli zkrátka všude první a navíc byly na jejich straně hodně znát větší zkušenosti a hokejbalový um.

Zatímco v 1. třetině se hráči Notoru dostali jen k několika ne-nebezbečným střelám, ve třetině druhé měli dvě velké příležitosti. Na brankovišti si s důrazem Grosse s Misou ještě gólman Balý poradil, proti samostatnému nájezdu a backhandové kličce Mácy však neměl nejmenší šanci, leč střelec bohužel odkrytou klec přestřelil. Na druhé straně se proti Forsbergově kličce Příhody zaskvěl Karel. Ve 22. minutě musel ovšem opět z hole Řebíka kapitulovat potřetí a 2. třetina skončila za stavu 3:0 pro Medvídky.

Závěrečná část se dohrávala za stále stejného scénáře. Karel si musel připsat několik pěkných zákroků a Notoři se první branky v roce 2014 nedočkali ani v kraťoučké přesilovce 4 na 3, takže bude muset každý pokladníkovi něco přispět a v dalších utkáních se budou muset více snažit, konkrétně za 2 týdny proti výběru Sítné.