ee Notor uštědřil Deltě debakl kola | HBC Notor Kladno

Notor uštědřil Deltě debakl kola

před 12 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 6771 krát

Nejvyšší výsledek víkendu se zrodil v zápase Notor vs. Delta, kdy si domácí na svém soupeři doslova smlsli, zaokrouhlili svůj gólový účet na rovných deset a minimálně na týden si osvojili první příčku tabulky skupiny A.

(3:0,3:1,4:0)
branky: 2:23 KARAS Michal (Zmeškal Jiří,Hnaťuk David) EQ, 5:41 KARAS Martin (Hnaťuk David) EQ, 8:16 KARAS Martin (Grossmann Tomáš) SH, 20:07 KARAS Martin (Mareš Michal,Grossmann Tomáš) EQ, 24:38 MAREŠ Michal (Hnaťuk David,Karas Martin) EQ, 24:51 ŠAŠEK Pavel (Karas Michal,Pospíšil Milan) EQ, 31:01 MAREŠ Michal (Zmeškal Jiří, Hoffmann Lukáš) SH, 32:27 KARAS Martin (Grossmann Tomáš) EQ, 33:38 POSPÍŠIL Milan (Hoffmann Lukáš,Hnaťuk David) EQ, 41:51 HOFFMANN Lukáš (Grossmann Tomáš) SH - 29:24 PILNÝ Vladimír (Kutíl Michal) PP střely: 37:12 vyloučení: 8:3 využití: 0:1 v oslabení: 3:0 rozhodčí: Kolek/Fingerhut diváci: 27
sestava: Vaňourek Milan - Pospíšil Martin, Pospíšil Aleš, Hoffmann Lukáš, Hnaťuk David - Mareš Michal, Karas Martin, Grossmann Tomáš, Zmeškal Jiří, Karas Michal, Pospíšil Milan, Šašek Pavel

Stačilo jedno střídání každé z formací a první gól byl na světě. V nepřehledné situaci po buly v pásmu se dostal k míčku Misa a propálil Špalka mezi betony. Byl to jeho jubilejní 30. gól v barvách Notoru v lize! Šestá minuta a kombinace Gross – Máca do prázdné brány poprvé. Hráči Delty rychlostně vůbec nestíhali, notoři byli všude první, a to i v oslabení. Právě v početní nevýhodě se po Čikově rozehrávce řítili Gross s Mácou sami na bránu. Po vzájemné výměně opět skóruje druhý jmenovaný. Na druhé straně zahrozil svou rozehrávkou Vaňous, ale Dosoudil poskytnuté příležitosti nevyužil.

S nastávající 21. minutou po rychlé kombinaci celé lajny završil z mezikruží razantní střelou Máca hattrick. V 25. Minutě Dave od levého mantinelu přesně vybídl Čika, jenž golfem procedil míček až do branky a o pouhých 13 vteřin později Misa nalézá u brány přeškoleného útočníka Pawla, který se štěstím zvýšil již na 6:0. Ani v tomto zápase se nevyhnula Notoru smolná série vyloučení, kdy šel přísně Pawel a zároveň za Pospovo podražení Zmeky, ale pravý hříšník dlouho neotálel a za bránění Vaňouse se k nim připojil také. Prvních pár desítek vteřin trojice Elis, Hofi, Máca skvěle podržela míček, ale v druhé polovině trestů napřáhl Pilný a trefil skulinku na tyči – 6:1. To už na trestné seděla i posila Delty z Junglu Holomčik za bránění gólmanovi čelem k bráně (novinka v pravidlech – pozn. aut.).

Po návratu z trestné lavice vybojoval na několikrát míček Zmeky a připravil Čikovi, který měl hodně času, aby zamířil přesně pod víko. O minutu později znovu zafungovala spolupráce Gross – Máca. Čtyři přihrávky, čtyři branky. A to je ještě potřeba zmínit mnoho dalších příležitostí, se kterými si Špalek poradil. Na Mildovu pomalou kličku a slavnou střeleckou premiéru ale už rezignoval.

Zbytek zápasu se nesl ve znamení čekání na 10. gól. Mezitím inkasoval hloupé trestné minuty Vaňous, když svým vyhozením ohrozil spoluhráče na střídačce a Elis vyrovnal svého bratra Pospu čtyřminutovým faulem na exnotora Beggyho. A když byli potrestáni i Dave s Holomčikem, vydali se notoři do útoku ve třech proti čtyřem a Hofi zpoza kruhu příklepem proti svému oblíbenému soupeři zaplatil desítku – třetí branka v oslabení!

Na Vaňouse šlo pouhých 12 střel. To příští týden v sobotu od 17:00 čeká celý Notor mnohem větší prověrka. Obhájce titulu a jarní soupeř z play-off – Defekt Třebíz, na kterou má 3 body náskok, ale Třebíz disponuje zápasem k dobru.