ee Obhájce na kolenou | HBC Notor Kladno

Obhájce na kolenou

před 12 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 7925 krát

Po čtyřech měsících se znovu utkali jarní rivalové z play-off a tentokrát se musel sklonit obhájce titulu z Třebíze, když se na zápas sešel tak tak v osmi lidech, zatímco Notor neponechal nic náhodě, a proti nejlepšímu týmu oblasti povolal všechny čtyři posily z extraligy.

(2:0,6:2,0:0)
branky: 1:14 POSPÍŠIL Milan (Karas Michal,Ogurčák Petr) EQ, 10:42 NEDVĚD Martin (Dvořák Michal) EQ, 16:18 DVOŘÁK Michal (Zmeškal Jiří) EQ, 18:04 POSPÍŠIL Martin (Pospíšil Mialn,Dvořák Michal) EQ, 20:26 ŠAŠEK Pavel (Nedvěd Martin,Dvořák Michal) EQ, 25:40 DVOŘÁK Michal (Šašek Pavel,Pospíšil Martin) PP, 26:46 OGURČÁK Petr (Karas Michal,Pospíšil Milan) EQ, 29:11 KARAS Martin (Mareš Michal,Šíma Jakub) EQ - 17:00 BAJZA Tomáš (Bálek Martin,Novák Jiří) EQ, 19:15 BÁLEK Martin (Novák Jiří,Vancl Marián) EQ střely: 42:21 vyloučení: 5:2 využití: 1:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Paiskr/Kolek diváci: 31
sestava: Jirotka Jan - Hoffmann Lukáš, Pospíšil Martin, Nedvěd Martin, Hnaťuk David - Mareš Michal, Karas Martin, Šíma Jakub, Karas Michal, Ogurčák Petr, Pospíšil Milan, Dvořák Michal, Zmeškal Jiří, Šašek Pavel

Defekt měl pro 1. třetinu k dispozici dokonce jen šest hráčů do pole, a tak se domácí tým Notoru se třemi útoky musel co nejvíce tlačit kupředu, aby soupeřovu šestku co nejdříve utavil. Fyzická převaha Třebíze z jara byla pochopitelně tatam. Již v prvním střídání druhé formace dostali Oggy s Misou míček na brankoviště, kde uplatnil svůj důraz narozeninový střelec Milda. Pak se ale Pospa rozhodl, že dvěma fauly uteče v trestanosti absentujícímu Elisovi a Třebíz vyznačující se perfektními přesilovkami pořádně zatápěla, ale jejich naděje končily na Jirym. V 11. Minutě podle předchozí dohody Zmeky zablokoval buly a Dvoří posunul na Méďu, který tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Druhá třetina začala ještě v divočejším stylu a ve stejných šlépějích pokračovala až do konce. Nejprve Dvoří znervózňoval brankáře Zuzíka natolik, až mu přihrál přímo na hůl – 3:0. To se už ale do hry zapojili další dva hráči Defektu v čele s legendárním kapitánem Novákem, jenž byl na počátku úspěšné kombinace na 1:3. Začala 19. Minuta a do druhé lajny dostřídal štístko Dvoří, vystřelil na bránu, kde už zaúřadoval Pospa – 4:1. Pak ale ve sprinterském souboji porazil Méďu Bálek a jednoruč překonal Jiryho. Čtyřminutovku pěti branek završila identická situace druhému gólu. Zmeky opět zablokoval buly, Dvoří na Méďu a Zuzík neměl proti Pawlově jemné teči šanci – 5:2.

Zanedlouho se opět Novák řítil sám na bránu, ale jeho klička skončila jen tak tak za bránou. Ve 26. Minutě se konečně dočkali přesilovky i domácí. Nastoupila na ni obranná dvojice Pospa – Hofi a podceňovaná, nesehraná trojice Dvoří – Zmeky – Pawel, kteří měli mít v zápase hlavně defenzivní úkoly. Přesto měli tito bojovníci prsty hned ve čtyřech brankách. Spršku střel na Zuzíkovu bránu završil z nulového úhlu v euforii hrdina zápasu Dvoří. Nejhezčí moment utkání předvedli Milda s Misou parádní kombinací na Oggyho, který stahovačkou na střed vylákal brankáře a zavěsil pod víko. Na 8:2 zvyšoval Máca, který napoprvé ztroskotal na Zuzíkovi, ale pak už mohl dorazit do odkryté brány. Na tomto stavu ve 3. třetině už nezměnily ani čtyři tresty v poměru 3:1 pro Notor, který si tak upevnil pozici na čele Oblastní ligy, i když Dynamo a Beer Stars mají odehrán jen jeden zápas.