ee Po roce opět brambora | HBC Notor Kladno

Po roce opět brambora

před 6 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 2214 krát

Notor schytal v rozhodujícím semifinále naprosto stejnou drtivou porážku jako před rokem a na zopakování pět let staré jízdy do finále si bude muset ještě počkat. Kvůli vítězství Alpiqu B nad Beery v druhé sérii navíc končí až na 4. místě jako vloni.

(2:1,3:1,2:1)
branky: 10:29 HONICKÝ Radek (Příhoda Jan,Bušek Roman) EQ, 14:43 HONICKÝ Radek (Huml Petr,Bušek Roman) EQ, 16:05 JANUŠ Petr (Bušek Roman) EQ, 22:00 SÝKORA MIlan (Příhoda Jan) EQ, 24:23 SÝKORA Milan PP, 38:35 MULLER Jakub (Příhoda Jan) PP, 42:53 HUML Petr (Muller Jakub,Sýkora Milan) EQ - 12:36 KARAS Martin (Šíma Jakub) PP, 29:48 NÁPRSTEK Vladimír PP, 39:59 DĚDEK Zdeněk (Dvořák Michal,Zmeškal Jiří) EQ střely: 26:23 vyloučení: 9:7 využití: 2:2 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Černý/Pleško
sestava: Malý Radek - Hoffmann Lukáš,Štěpánek Miroslav,Pospíšil Martin,Náprstek Vladimír - Karas Michal,Mareš Michal,Karas Martin,Grossmann Tomáš,Dvořák Michal,Pospíšil Milan,Dědek Zdeněk,Zmeškal Jiří,Šíma Jakub

Ústřední postavou první třetiny se stal žehrovický Radek Honický, který v sérii nastoupil poprvé. Matador přezdívaný "Meloun" nejprve těsně po přesilovce dorazil Příhodovu střelu od modré a 17 vteřin před pauzou využil zaváhání obrany a po Humlově přihrávce tvdou střelou z voleje nedal Radkovi v brance Notoru žádnou šanci. Mezi těmito dvěma brankami se stihl přihlásit o slovo Máca, když naněkolikrát z blízka procedil míček za Kropáčova záda.

Na začátku 2. třetiny se hned povedlo zvýšit na 3:1 Janušovi. Máca při další z přesilovek pálil pouze do břevna a dorážky Kropáč pokryl. V polovině utkání zaúřadoval dvěma nechytatelnými ranami nejlepší střelec série Sýkora a bylo to 5:1. Dvanáct vteřin před koncem třetiny si vybral slabší chvilku Kropáč, když si nechal propadnout Ládovo nahození - 5:2.

Na začátku třetiny třetí měl obrovskou šanci Milda, ale po vyběhnutí zpoza brány trefil jen břevno. Ještě v témže střídání svůj kousek zopakoval a tentokrát uspěl. Kropáč však míček přikryl těsně za čarou a zkušený extraligový rozhodčí Pleško nemohl situaci dobře vidět, protože stál někde u modré čáry. Jeden ze soupeřů zcela sportovně gól přiznal, avšak zamumlal to jen pod vousy samotnému střelci neuznané branky. Poté se zápas už jen dohrával. Žehrovice na plastovém hřišti dominovaly a zaslouženě si zahrají finále. Po brankách si připsali ještě Muller s Humlem a poslední gól Notoru v sezoně vstřelil Zděnda, když dorazil Dvořího pokus.