ee Proti Narku konečně za tři body | HBC Notor Kladno

Proti Narku konečně za tři body

před 12 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 12491 krát

Po třech prohrách v řadě, které zažil Notor naposledy v květnu 2011, se konečně náš klub dočkal tříbodové výhry nad Narkem a drží se soupeři v Áčku krok.

(0:2,3:4,1:2)
branky: 17:43 SOJKA Lukáš (Kozelka Filip) EQ, 19:54 ZIKÁN Zbyněk (Kozelka Filip) EQ, 20:18 ZIKÁN Zbyněk (Kozelka Filip) EQ, 37:34 ZÍMA Zbyněk (Sojka Lukáš,Kozelka Filip) EQ - 4:53 GROSSMANN Tomáš (Šašek Pavel) PP, 6:05 ŠAŠEK Pavel PP, 16:25 KARAS Martin (Dvořák Michal) EQ, 26:15 POSPÍŠIL Martin (Hoffmann Lukáš) PP, 27:50 KARAS Martin (Zmeškal Jiří) EQ, 28:41 POSPÍŠIL Milan (Hoffmann Lukáš,Zmeškal Jiří) EQ, 31:13 KARAS Martin (Grossmann Tomáš) SH, 31:33 KARAS Martin (Pospíšil Milan) EQ střely: 26:51 vyloučení: 4:4 využití: 0:3 v oslabení: 0:1 rozhodčí: Kaiml/Poljakov diváci: 10
sestava: Vaňourek Milan - Hoffmann Lukáš, Šašek Pavel, Hnaťuk David, Pospíšil Martin - Zmeškal Jiří, Grossmann Tomáš, Karas Martin, Karas Michal, Dvořák Michal, Pospíšil Milan

I kvůli tomu, že se hráči Narka postupně scházeli až během úvodní části, se dostali nadlouho pod tlak, ze kterého vzešel Zikánův čtyřminutový faul na Mildu, jenž si ze souboje odnesl krvavé zranění na tváři a byl nucen na několik minut opustit hřiště. Početní výhodu využil Notor dokonale. Pawel nahodil míček na Grosse, od jehož nohy se odrazil do branky. Rozhodčí Poljakov s Kaimlem i přes mohutné protesty Narka branku nakonec uznali, protože o neúmyslu podle nich nebylo pochyb. Druhou část Zikánova trestu rázně ukončil střelou od modré Pawel – 2:0. Po kombinaci Sojka – Zikán střílel Zíma do odkryté klece, ale Vaňous fantasticky zalapal na brankové čáře. Zíma okamžitě vyskočil jako čertík z krabičky směrem k rozhodčím, ale ti si byli jisti, že ani tentokrát nebyl videorozhodčí potřeba.

Na začátku 2. třetiny zvýšil švihem z vnější hranice kruhu Máca, ale pak udeřil jako blesk z čistého nebe zapomenutý Sojka, když backhandovou kličkou mezi nohy nedal Vaňousovi ani přičichnout. Jen výstřel do tmy to ale nebyl, protože během 19 vteřin dvakrát shořel Dave jak papír a osamocený Zikán dvakrát krásně překonal Vaňouse z obou stran. Bezpečné vedení bylo ztraceno a nepříjemné vzpomínky na předešlé zápasy obživly. Trenéři Čik s Elisem okamžitě zareagovali stažením psychicky zlomeného Davea. Ofenziva Notoru si byla dobře vědoma toho, že už si nemůže dovolit ztratit další vyhraný zápas, a šlapala dál na plné obrátky. Trpělivost se vyplatila. Marek Dvořák byl jako třetí hráč Narka vyloučen a brankář Hanzlík neměl přes clonícího Zmekyho s Grossem proti Pospovu projektilu žádnou šanci. V následném drtivém tlaku nejprve nastřelil Zmeky tyč, poté uspěl zblízka Máca. Střeleckou dvouminutovku završil ekvilibristickou otočkou na brankové čáře fenomenální Milda – 6:3.

Třetí třetinu začínal Notor v oslabení kvůli vysokému počtu hráčů na hřišti. Ale to vůbec nevadilo, protože Gross s Mácou jsou zvyklí útočit i ve čtyřech a druhý jmenovaný zavěsil zblízka pod víko, čímž si připsal svůj 10. gól v sezoně. Ke třem přesilovkovým brankám se tedy přidala i jedna v oslabení a málem padla i druhá. Těsně se srovnáním počtu hráčů posílal Milda nahrávku na zadní Dvořímu, jenž tečoval z první podél Hanzlíkovy vyrážečky. V zápise bohužel nedopatřením svítí modře místo Dvořího Máca. Výsledek upravil už jen ve 38. minutě Zíma na 8:4 z pohledu Notoru, který se tak drží ve zlatém středu našlapané tabulky skupiny A.