ee Proti Sítné těsně, ale opět bez bodu | HBC Notor Kladno

Proti Sítné těsně, ale opět bez bodu

před 10 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 10300 krát

Ve druhém střetnutí Kladenského poháru byl Notor favorizované Sítné více než vyrovnaným soupeřem, ale opět doplatil na špatnou koncovku.

(1:0,1:1,0:0)
branky: 9:37 ČERMÁK Daniel (Bečka Tadeáš,Žák Jan) PP, 21:32 ŠÍMA Radek (Bečka Tadeáš,Solar Miroslav) EQ - 17:53 KARAS Martin (Grossmann Tomáš) EQ střely: 29:22 vyloučení: 2:2 využití: 1:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Novák/Paiskr
sestava: Fajt Karel - Hoffmann Lukáš, Šašek Pavel, Karas Michal, Dvořák Zbyněk - Karas Martin, Mareš Michal, Grossmann Tomáš, Dvořák Michal, Zmeškal Jiří, Zmeškal Ondřej, Doležal Jan

V sestavě Notoru nastoupily další dvě nové akvizice pro lednový turnaj Zbynďa Dvořák z Beer Stars do obrany a další z řad fanoušků Ďolda do útoku. Kapřik hleděl na utkání pouze z tribuny a nutno podotknout, že je to určitě škoda. Svým nechytatelným pohybem a nevyzpytatelným zakončením by na Sítnou určitě platil. Hru Sítné tvořili především Šíma s Noskem, kteří nejen v 1. třetině hýřili sebevědomím a individuálními akcemi a proti kterým museli Notoři často přitvrdit, aby je udrželi při uzdě, což se při benevolenci rozhodčích Paiskra s Novákem dařilo na jedničku. Po úvodním tlaku se Notoři srovnali a začali hrát svoji osobní obranu podpořenou výborným Karlem Fajtem v bráně. Jediné nešťastné vyloučení Pawla potrestal již po několika vteřinách svou pověstnou dělovkou Čermák a tak Sítná vyhrála úvodní část 1:0.

Od 2. třetiny se hra podstatně vyrovnala a obzvláště sehraná první trojice podpořená zezadu Misou a Zbynďou dělala Sítné problémy, avšak útočníci nenacházeli ideální řešení svých výpadů. Příkladem za všechny, když Máca mohl přihrát na kruhy volnému Čikovi, ale raději střílel z nulového úhlu. Hodněkrát byla spíše vidět ale situace, kdy střelci zbytečně namísto střel z vyložených pozic přihrávali. Druhá lajna především skvěle bránila, v protiútocích většinou nevyšla finální příhra, avšak brankář Solar sám Ondrovi namazal před prázdnou bránu, ten ale nedokázal dostatečně rychle zacílit a několikrát ještě neúspěšně dorážel zarputilý Ďolda. Naštěstí ihned po buly překonal Solara pohotový Máca. Po dalším z útoků druhé lajny ale Solar rychle rozehrál na Bečku, jenž vyslal Šímu, který se štěstím opět poslal svůj tým do vedení.

Závěrečná část se odehrávala v podobném duchu. Precizní obrana nepovolila Sítné už ani jeden zásah, zaslouženého vyrovnání se Notoři ale nedočkali. A to ani přes dvě přesilovky v úvodu třetiny. Obzvláště tu první sehráli pěkně, ale v největší šanci Gross míček přes Solara nepřetlačil. Tu druhou hrála řada č. 2, ale pásmo udržela jen chvíli. Naopak už při hře 5 na 5 Zmeky z protiútoku ve vyložené pozici zaváhal a nechal si sebrat míček vracejícím se obránce, takže vzrušení bylo zbytečné. Koncovka prostě stále nevyléčitelným problémem. S postupujícím časem si Sítná vítězství pohlídala, dopomohlo jí k tomu i Misovo vyloučení z poslední minuty.

Příští víkend čeká Notory dvojzápas o postup s kdysi hrdými Notory bratry Pospíšily, nyní po Vánocích Kulatými Prasátky a v neděli s ambiciózními Spirity Rozdělov.