ee Semifinálové drama rozhodne pátý zápas | HBC Notor Kladno

Semifinálové drama rozhodne pátý zápas

před 6 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 2110 krát

Na první semifinálový víkend zvlhnul Notoru střelný prach. Jediná vstřelená branka za dva zápasy znamenala, že se Notor ocitl jeden zápas od vyřazení. Ve třetím zápase se ale trefil už ve 20. vteřině Gross a po vekých bitvách je srovnáno a uvidímě rozhodující pátou bitvu.

(0:0,1:0,3:0)
branky: 15:56 REJTAR David (Huml Petr) EQ, 32:14 SÝKORA Milan EQ, 40:54 BUŠEK Roman (SÝkora Milan,Muller Jakub) EQ, 42:07 REJTAR David (Sykora Milan) EQ střely: 15:16 vyloučení: 5:4 využití: 0:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Paiskr/Bendl
sestava: Malý Radek - Hoffmann Lukáš,Štěpánek Miroslav,Pospíšil Martin,Hrádek Jakub - Karas Michal,Mareš Michal,Karas Martin,Grossmann Tomáš,Dvořák Michal,Pospíšil Milan,Dědek Zdeněk,Zmeškal Jiří,Šíma Jakub,Náprstek Vladimír,Ogurčák Petr

Výsledky obou zápasů prvního víkendu, potažmo skóre neodpovídají tak úplně obrazu hry na hřišti. Na čas strávený na soupeřově polovině se ale nehraje. Jestli to bylo střeleckou nemohoucností nebo bezchybným výkonem žehrovického Kropáče, jenž byl před druhým utkáním vyhlášen nejlepším gólmanem oblasti, se historie ptát nebude. S jednou vstřelenou brankou za dva zápasy se nedá pomýšlet na úspěch.

Utkání číslo 1 Notoru vůbec nevyšlo střelecky a žehrovičtí trpělivě čekající na chyby mohli klidně vsítit víc než čtyřikrát, obzvláště ve 2. třetině, kdy několikrát běželi osamocení na Radka v brance. Uspěli však jen díky důrazu Rejthara na brankovišti a Zmekyho namazání Sýkorovi, který z velké dálky Radka prostřelil. V závěrečných minutách už to bylo velké vabank a skóre završili z protútoků Bušek s Rejtharem.

20.05.2018 08:00
>>
Oblastní HbL Kladno - Play off - 2.SEMIFINÁLE
3:1
(1:0,0:1,2:0)
branky: 0:52 REJTAR David (Huml Petr,Januš Petr) EQ, 38:04 JANUŠ Petr (Sýkora Milan) EQ, 44:53 SÝKORA Milan (Huml Petr,Busek Roman) EQ - 20:53 KARAS Martin (Mareš Michal, Karas Michal) EQ střely: 31:22 vyloučení: 3:3 využití: 0:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Vaňourek/Bendl
sestava: Malý Radek - Hoffmann Lukáš,Pospíšil Martin,Hrádek Jakub - Karas Michal,Mareš Michal,Karas Martin,Grossmann Tomáš,Dvořák Michal,Pospíšil Milan,Dědek Zdeněk,Zmeškal Jiří,Šíma Jakub,Náprstek Vladimír,Ogurčák Petr

Posledně jmenovaný kapitán Žehrovic otevřel střelecký účet i ve 2. zápase a to už po 52 vteřinách, když využil nekoncentrovanosti obranných řad a svůj samostatný nájezd proměnil. Notor na svou první trefu v celé sérii musel počkat až do 21. minuty (2. zápasu), když Láda milimetrovým pasem mezi obránci vyslal Mácu, jenž neomylně srovnal na 1:1. Na začátku třetí části nastřelil Funda tyč a vzápětí Oggy zcela sám před Kropáčem trefil pouze bájnou desítku. Zcela vyrovnaný zápas bohužel rozseknul s velkou dávkou štěstí nečekaný hrdina dne v dresu Žehrovic Petr Januš a v závěru uzavřel do prázdné Sýkora.

26.05.2018 12:00
>>
Oblastní HbL Kladno - Play off - 3.SEMIFINÁLE
HBC Notor Kladno - HBC Kamenné Žehrovice
5:3
(1:2,2:0,2:1)
branky: 00:20 GROSSMANN Tomáš (Hoffmann Lukáš,Karas Michal) EQ, 19:49 KARAS Michal SH, 25:48 ZMEŠKAL Jiří PP, 39:48 GROSSMANN Tomáš (Hrádek Jakub,mareš Michal) EQ, 40:10 ŠÍMA Jakub (Pospíšil Milan) EQ - 10:28 HUML Petr (Rejtar David,Bušek Roman) PP, 12:17 SÝKORA Milan (Bušek Roman) EQ, 42:16 SÝKORA Milan (Bušek Roman) PP střely: 44:34 vyloučení: 4:6 využití: 1:2 v oslabení: 1:0 rozhodčí: Černý/Bendl
sestava: Malý Radek - Hoffmann Lukáš,Štěpánek Miroslav,Pospíšil Martin,Hrádek Jakub - Karas Michal,Mareš Michal,Grossmann Tomáš,Dvořák Michal,Pospíšil Milan,Dědek Zdeněk,Zmeškal Jiří,Šíma Jakub,Náprstek Vladimír

S vědomím, že není co ztratit, a bez dvou velkých opor Oggyho s Mácou nastupoval Notor do 3. zápasu. Kropáčovo kouzlo odčaroval po Hofiho nahození už po 20 vteřinách dorážkou na brankovišti Gross. Pak se po vyloučení Rejthara s Krausem naskytla příležitost zvýšit, ale naopak na druhé straně při následné přesilovce přesně mířil Huml. Následně předvedl svou rychlost Sýkora, oběhl dva hráče a kličkou po ruce přes celé brankoviště poslal do vedení Žehrovice. Ve 2. třetině hrály velkou roli vyloučení na obou stranách. Pokaždé z nich naštěstí profitoval Notor. Při Ládově vyloučení vybojoval u červené čáry míček Čik a poslal Misu do souboje jeden na jednoho. Misa nádhernou střelou po vzoru svého bráchy zpoza obránce o tyčku srovnal na 2:2. Pak si šel sednout za další prohřešek proti pravidlům žehrovický Huml. Za minutu a čtyřicet vteřin se na hřišti vysřídaly první dvě útočné lajny a bez úspěchu. Zbytek šla dohrát třetí checking lajna Zmeky - Dvoří - Zděnda. Sýkoru ve středním pásmu obral o míček Zděnda a v následné skrumáži za brankou Dvoří vybojoval míček pro Zmekyho, který zpracoval a prostřelil Kropáče mezi betony.

Notor nabuzený obratem vlétl do 3. třetiny a i s přispěním dvou přesilovek po většinu času tlačil žehrovické v jejich pásmu. Vše rozsekla 40. minuta, kdy v rozmezí 20 vteřin Gross ztečoval Bobovu střelu a Funda dorazil Mildův pokus. Na konečných 5:3 upravil pak z přesilovky Sýkora.

27.05.2018 16:00
>>
Oblastní HbL Kladno - Play off - 4.SEMIFINÁLE
4:3 v prodl.
(1:1,2:0,0:2,1:0)
branky: 3:37 ŠÍMA Jakub (Pospíšil Milan,Náprstek Vladimír) EQ, 16:13 ŠÍMA Jakub (Náprstek Vladimír) EQ, 18:35 ŠÍMA Jakub (Náprstek Vladimír) EQ, 49:15 MAREŠ Michal EQ - 11:52 SÝKORA Milan EQ, 30:15 REJTAR David (Veselý Martin,Muller Jakub) EQ, 36:13 BUŠEK Roman (Muller Jakub,Huml Petr) PP střely: 50:49 vyloučení: 5:3 využití: 0:1 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Vaňourek/Bendl

V nedělním horkém odpoledni pokračovala série čtvrtým zápasem. V úvodu byl Notor jasně lepší a dočkal se i gólu. Po kombinaci Lády s Mildou udeřil Funda. Pak dorazil ale nejlepší střelec Žehrovic v sérii Sýkora a hra se vyrovnala jak vizuálně tak i na tabuli. Sýkora předvedl na vlas stejný slalom jako den předtím a srovnal na 1:1. Funda, na kterém jako jednom z mála nebyla znát únava, zkompletoval během prvních čtyř minut 2. třetiny hattrick. Ve všech jeho brankách měl prsty Láda stejně jako ve čtvrtfinále proti Rakovníku. Pak se misky vah obrátily úplně a Žehrovice nepustily Notor z obranného pásma snad ani jednou za 10 minut. Drtivý tlak podpořený i dvojnásobnou přesilovkou Notoři ustáli bez újmy, ale Rejthar vymetl šibenici Radkovy brány už po 15 vteřinách 3. třetiny. Ve 36. minutě se naskytla Žehrovicím další přležitost v podobě přesilové hry a po kombinaci do prázdné brány vyrovnal na 3:3 Bušek. Zápas byl zcela otevřený a oba týmy měly šance rozhodnout, ale drama mělo skončit až v prodoužení. V něm měl velkou šanci poslat svůj tým do finále Rejthar, ale ze samostatného úniku si svou střelou na Radka nepřišel, zatímco na druhé straně z nenápadného útoku zabojoval Čik, zpoza obránce z úhlu prostřelil Kropáče na bližší tyč a rozradostnil všechny své spoluhráče a fanoušky.

Série je tak zcela otevřená a zaslouženě o finalistovi rozhodne až 5. zápas, který se bude hrát v sobotu 2. června v 8:00 na zimáku.