ee Slaný horko těžko dobyto | HBC Notor Kladno

Slaný horko těžko dobyto

před 13 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 5157 krát

Zápas ve Slaném mezi domácím několikanásobným mistrem okresu a Notorem Kladno se nesl opět ve znamení nevyužitých šancí, a tak se hosté opět báli o výsledek až do poslední minuty. Vše ale dobře dopadlo a Notor bez porážky dále vévodí skupině B.

(0:1,1:1,1:1)
branky: 21:08 Langer Martin (Houžvíček Michal) EQ, 35:20 Mervart Petr (Habada Ondřej, Houžvíček Michal) EQ - 01:54 Chaloupka David (Kloček Petr) EQ, 18:05 Karas Martin (Krajtr Jakub, Kloček Petr) EQ, 36:00 Karas Martin (Zmeškal Jiří) EQ střely: 35:37 vyloučení: 2:4 využití: 0:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Komorous/Poljakov diváci: 9
sestava: Vaňourek Milan - Hoffmann Lukáš, Pospíšil Martin, Kloček Petr, Šašek Pavel, Karas Michal - Zmeškal Jiří, Krajtr Jakub, Mareš Michal, Dvořák Michal, Karas Martin, Grossmann Tomáš, Chaloupka David

Sestava čítala v současné době plný počet dvanácti kmenových hráčů do pole. Pět obránců a sedm útočníků. A právě sedmý útočník Chalí otevřel ve 2. minutě skóre utkání, když individuálně přešel přes obránce a zacílil mezi betony brankáře Kořínka. V 1. třetině měli Notoři jednoznačně navrch. K vidění bylo množství šancí, z nichž se ale bohužel žádná neujala. Slaný se soustřeďovalo na brejky a těžilo hlavně z nejistoty hostujících obránců, která panovala pravděpodobně kvůli tomu, že se jich střídalo pět. Mimo několika závarů nejvíce zahrozil uniknuvší Langer, ale Vaňous jeho šanci parádně zneškodnil.

Uklidňující druhý zásah přišel až v 19. minutě, kdy Máca nekompromisně zužitkoval Smilerovu přihrávku z levé strany. Již po třech minutách však využil se sporným faulem Langer parádní střelou o tyč jedno z přečíslení, kterých bylo v zápase nespočet. Největší slabinou Notoru byla vhazování a následná neorganizovanost. Z toho pramenilo jedno přečíslení za druhým. Slaňáci naštěstí ale také nebyli zrovna dvakrát produktivní. Uprostřed utkání dostali Notoři po faulech Maříka s Novákem dvouminutovou výhodu dvou mužů v poli. Pospova pumelice od modré se po odrazu zastavila těsně před brankovou čarou. Jinak nic moc oslnivého. Ve 26. minutě připravil Máca tutovku pro Zmekyho, jenž zcela sám před gólmanem selhal a střelecky se trápí dál.

Na začátku 3. třetiny pálil do chumlu před brankou Klóča. Míček skončil v síti, ale rozhodčí Komorous gól neuznal pro kopnutí, i když se prý domácí obránce přiznal, že byla branka regulérní. Namísto vedení 3:1 se Notoři začali bát o výsledek a Slaný se dostávalo stále více do hry. Důsledkem budiž vyrovnávací gól trestuhodně volného Mervarta, jehož důraznou dorážku dokázal Vaňous jen zbrzdit, nikoliv zastavit. Naštěstí hned čtyřicet vteřin nato Grossovu akci šťastně zakončoval střelec zápasu Máca – 3:2. Skóre se mohlo měnit ještě několikrát. Na jednu či druhou stranu. Ale ani ve čtyřminutové přesilovce další pojistka nepřišla. V poslední minutě k žádnému velkému dramatu již nedošlo díky Grossově lajně, která se řídila heslem: Nejlepší obranou je útok.