ee Snadné vítězství aneb karta se obrátila | HBC Notor Kladno

Snadné vítězství aneb karta se obrátila

před 14 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 2736 krát

Do utkání jsme nastupovali den po porážce od Falconu, tentokrát v pozici favorita. Ačkoli se jednalo o zápas dvou outsiderů, v publiku se mačkalo nevídaných zhruba kolem 40 diváků. Dvě třetiny z nich patřili k Extrému, protože ten je od nové sezony složen z 80 procent z úplných nováčků.

(1:0,2:0,2:0)
branky: 06:25 Karas Michal (Hoffmann Lukáš) EQ, 15:27 Mareš Michal (Karas Michal) EQ, 21:10 Zmeškal Jiří (Šašek Pavel, Karas Michal) EQ, 31:51 Zmeškal Jiří (Karas Michal) EQ, 35:56 Karas Michal SH, střely: 27:13, vyloučení: 5:1, využití: 0:0, v oslabení: 0:0, rozhodčí: Kolek / Fingerhut diváci: 50
sestava: Šup Lukáš - Hoffmann Lukáš, Šašek Pavel, Landa Jan, Bečka Jiří - Zmeškal Jiří, Karas Michal, Mareš Michal, Kučera Martin, Pospíšil Radek, Vaňourek Milan, Kšír Zděnek

Byl to opět hokejbal na jednu bránu, ale tentokrát soupeře točil v jeho pásmu Notor. Od prvních střídání hlavně první lajny to smrdělo gólem ve vondruškově síti, ale potvrzovala se nepříliš dobrá koncovka. Až v 7. minutě našel Hofi Misu na hranici kruhu a ten neměl problém trefit protější růžek branky. Postaral se tím o první letošní ligovou branku Notoru. Soustavný tlak přerušil rozhodčí Kolek vyloučením Čika za to, že jeden extrémák druhému málem vypíchl oko. I ve čtyřech Notor strávil dost času na soupeřově půli. Těsně před vypršením trestu si šli sednout najednou Beggy s Pospou a bylo z toho dvouminutové dvojnásobné oslabení. Ani v tom Notor neškodného soupeře skoro nepustil do pásma a v pohodě vyhazoval přes všechny čáry. Až na jednu výjimku, kdy ale Extrém nebyl schopen z rohů přihrát úplně volným obráncům na modré. V 1. minutě druhé části si vyměnili Misa s Čikem míček a druhý jmenovaný po klasické přihrávce zpoza brány prostřelil gólmana mezi betony. Z místy až drtivého tlaku Notor využil už jen jednu příležitost, kdy po Čikově a Pawlově přihrávce backhandem trefil Zmeky gólmanovu hůl tak šťastně, že míček ho poté přeskočil a skončil u tyče v síti. Třetí třetina probíhala bez strachu z možné ztráty bodů. Čtvrtý fík Zmeky doklepnul po misově střele špičkou hole pod tápající rukou střídajícího brankáře Horáčka. Fingy hlásí bez asistence. Kolek hlásí Michala „Misu“ Karase. Ten se štěstím, ale i notnou dávku umu, sám vykoupal v oslabení 4 hráče Extrému v čele s gólmanem a završuje na konečných 5:0. Nutno podotknout, že v tomto zápase mohl dát gól skoro každý Notor. Šancí bylo požehnaně. Ať už to byl Pospa či Kučí samotní mezi kruhy, Vaňous 3krát střílející během 10 vteřin nebo obránci Landys, Hofi, Pawel střílející nesčetněkrát buď mimo nebo do prvních obránců útočníků. Sice jsme měli v plánu uštědřit Extrému větší debakl, ale nakonec jistě lepšé 5:0 než třeba 6:1. Lukáš Šup tak v naší bráně ve svém druhém mistrovském zápase udržel historicky první čisté konto Notoru. Nutno však dodat, že Extrém byl opravdu neškodný. Po prvním víkendu máme jako jediní odehrané 2 duely, 3 body se záporným skóre o jeden gól a jsme na 8. příčce tabulky.