ee Vlci připomínali spíše ovečky | HBC Notor Kladno

Vlci připomínali spíše ovečky

před 13 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 5833 krát

Třetí Kolo oblastní ligy znamenalo pro Notor další duel o 6 bodů, šanci upevnit si 1. příčku v tabulce skupiny B, ale především další pokračování seriálu o napjatých soubojích s Vlkama z Buštěhradu „B“.

(2:2,2:1,1:1)
branky: 04:44 Pospíšil Martin (Mareš Michal) PP, 09:28 Grossmann Tomáš (Mareš Michal, Hoffmann Lukáš) EQ, 25:13 Karas Michal (Zmeškal Jiří) EQ, 29:24 Dvořák Michal (Kloček Petr) EQ, 39:37 Mareš Michal (Zmeškal Jiří) EQ - 03:20 Liščák Jan (Jůzek Jan) EQ, 08:04 Jůzek Jan (Klíma Vladimír) EQ, 18:20 Tichý Tomáš (Kreibich Luboš, Podracký Ivan) EQ, 44:23 Klíma Vladimír (Klíma Tomáš) EQ střely: 33:23 vyloučení: 2:4 využití: 1:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Komorous/Švenkrt
sestava: Vaňourek Milan - Hoffmann Lukáš, Pospíšil Martin, Kloček Petr, Šašek Pavel - Karas Michal, Mareš Michal, Zmeškal Jiří, Grossmann Tomáš, Karas Martin, Dvořák Michal

Až na dvě výjimky v 1. třetině se ale z hlediska vyloučení hrálo klidné utkání. Asi i kvůli tomu, že se domácí Notor nastoupivší pouze s kmenovými hráči nenechal vyprovokovat a soustředil se plně na hokejbal. Již v 1. minutě to mohlo být 1:0, ale Čik od mantinelu prudkou ranou trefil pouze břevno. Odpověď Vlků na úvodní tlak Notorů přišla v minutě čtvrté. Klóča vyběhl dopředu podpořit útok, Zmeky ho nezastoupil, Hofi špatně rozehrál, Vaňous vyrazil Jůzkovu střelu na hůl zcela volného Liščáka a bylo vymalováno – 0:1. Tradičně nejtrestanější hráč Vlků Vladimír klíma však vzápětí ostře narazil na mantinel Dvořího a vyfasoval 4 trestné minuty. Famózně sehranou přesilovku zakončil po sérii přihrávek ostrostřelec od modré Čik. Rozhodčí v zápise bohužel udělali chybu a připsali branku asistujícímu Pospovi. Nu což, alespoň si to od něj pokladník vybere. Při ojedinělém delším pobytu Vlků v útočném pásmu v 9. minutě se trefil parádně ze vzduchu Jůzek a poslal svůj tým opět do vedení. To jim však vydrželo pouze minutu a půl, když opět tvrdě pálil Čik a Gross tečoval, ani neví jak. To nevydržel psychicky právě Jůzek a šel si sednout za faul na Zmekyho a následné protesty na 12 minut.

Od 2. třetiny jakoby se Vlci ze hřiště nadobro vytratili. Vrchní rozehrávač Tichý měl potíže nalézat své spoluhráče bloudící jako ztracené duše podsvětím a s úspěchem naháněl statistiku zakázaných uvolnění. Žel, byl to právě on, kdo snad z jejich jedné jediné střely pokořil výjimečně nejistého Vaňouse. Odpověď? Neutuchající drtivý tlak na druhé straně. Vynikající Chudoba v bráně po celou dobu držel své nebohé ovečky nad vodou. Jeho zas neskutečně podržely výborně postavené tyče. Minimálně sedm jich bylo trefeno. Krátce po 25. minutě Pawel střílel od modré a Misa zcela sám na brankovišti natřikrát rozvlnil síť právě v okamžik, kdy byla brána posunuta. Rozhodčí ukazuje – gól platí – 3:3. Poté, co si formace na oslabení své dvě minuty pohlídala, se konečně také trefil Dvoří – 4:3. Loženku do prázdné mu připravil Klóča.

Ve 3. třetině se scénář opakoval. Honba za pátým gólem. Byla to strastiplná cesta. Šancí bylo na několik zápasů. Tu největší asi promrhal Máca, když místo střely přes ležícího gólmana netypicky přihrával Dvořímu. I když mělo být již dávno rozhodnuto, pověstnou pojistku přidal až ve 40 minutě po obnovené spolupráci 1. útoku z dob minulých Čik. Čtyřicet vteřin před koncem ještě zblízka backhandem snižoval Klíma, ale to byl poslední zápis do statistik utkání. V poslední vteřině Gross trefil tyč prázdné brány.