ee Vydařená premiéra v A skupině | HBC Notor Kladno

Vydařená premiéra v A skupině

před 12 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 7268 krát

První zápas máme za sebou a Notoru Kladno se v něm podařilo po předešlých čtyřech vzájemných kláních poprvé porazit výběr béčka Beer Stars.

(1:2,1:1,0:1)
branky: 13:18 FIŠER Aleš (Kubr David,Kozák David) EQ, 19:45 FIŠER Aleš (Cajthaml Jan) EQ - 7:18 KARAS Michal (Pospíšil Milan,Chaloupka David) EQ, 9:50 DVOŘÁK Michal (Zmeškal Jiří) EQ, 22:19 GROSSMANN Tomáš EQ, 37:26 POSPÍŠIL Aleš (Pospíšil Milan) EQ střely: 25:30 vyloučení: 5:7, navíc Černohorský 10 min. využití: 0:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Kasner/Komorous diváci: 46
sestava: Vaňourek Milan - Pospíšil Martin, Pospíšil Aleš, Hoffmann Lukáš, Hnaťuk David - Mareš Michal, Karas Martin, Grossmann Tomáš, Pospíšil Milan, Chaloupka David, Karas Michal, Dvořák Michal, Zmeškal Jiří, Šašek Pavel

Obě mužstva nastoupila v počtu třinácti lidí do pole. Notor postavil nově složené obranné dvojice Elis – Pospa a Hofi – Dave, výsledkem čehož musel Pawel zaskočit ve třetím útoku po boku Zmekyho s Dvořím. První trojici Máca – Čik – Gross známe již z předešlé sezony a jako lajna číslo 2 lítali po hřišti Misa s Mildou doplněni Chalím. Svoji premiéru si tedy odbyli hned tři nové akvizice – Pospy bratři Pospové a Dave. Vše ze střídačky zkušeně korigoval Funda.

I díky množství hráčů se hrálo v ostrém tempu, nahoru – dolu. Každá řada si dokázala vypracovávat šance, z nichž největší měl v první třetině Čik, jehož dalekonosná rána skončila až na břevně. V 8. Minutě uchvátil míček Chalí, obhodil si u mantinelu nadvakrát hráče domácích a předložil Mildovi, jehož milimetrovou přihrávku mohl Misa v klidu uklidit do branky – 1:0. O minutu a půl později vybojoval míček v pásmu Zmeky pro Dvořího, který přesně mířenou jedovkou na bližší tyč trefil skulinku mezi betony nepozorného Červa a dvougólové vedení bylo na světě. Beeři stihli ale ještě do přestávky snížit, když Kubr nahodil míček na Vaňouse a nepokrytý Fišer dorazil.

Druhá část hry odstartovala několika hluchými momenty. Beer Stars se dostali do trvalejšího tlaku. A když se nepodařilo několikrát za sebou vyhodit míček z pásma, byl to opět Fišer, který zacílil a srovnal na 2:2. To byl také moment, kdy se přestalo hrát v plném počtu. Ve 2. Třetině bylo uloženo celkem 10 trestů. Jako první šel ven domácí Švec. Na druhou část přesilovky nastoupila kompletní třetí lajna, a když Jonáš Křepelka zaváhal při rozehrávce, následovala rychlá kombinace, na jejímž konci daroval Kubr míček střídajícímu Grossovi – 3:2. Úspěšný střelec si šel vzápětí vydechnout na trestnou lavici a příležitost vyniknout dostal fantastickým zákrokem ležmo Vaňous proti Petru Křepelkovi. Po vyloučení Pospy a vzájemném trestu Mácy s Kozákem střílel opět Fišer. Míček šel od tyče k tyči a skončil pod Vaňousem. Volný Šorel se snažil dorážet a následná šarvátka mezi ním, Grossem a Elisem vyústila v přeplněné trestné lavice a minutu a půl dlouhou přesilovku Beer Stars 5 na 3. Aby toho ale nebylo málo, po zbytečném faulu Zmekyho následovaly další desítky vteřin horkých chvil. Naštěstí ofenziva Beerů ale nedokázala ničím překvapit a z voleje se žádná rána nedočkala svého cíle.

A to ani po přestávce. Na druhé straně po krásné kombinaci Čik vymetl Červajsovu lapačku, Chalí po rychlém úniku podél mantinelu nastřelil spojnici, ale ujala se až spolupráce dvou nových Pospů. Milda vyhrál buly na Elise, jenž definitivně rozhodl o dělbě bodů. Jeho první branka v dresu Notoru dělá zároveň velikou radost pokladníkovi týmu! V samotném závěru mohl ještě pojistit Máca, ale po forhendové kličce gólmanovi nastřelil pouze břevno a po deseti zápasech tak nebodoval.

Důležitý je ale výsledek 4:2 a úspěšný start do nové sezony. Jen tak dál…