ee Žehrovice nad síly Notoru | HBC Notor Kladno

Žehrovice nad síly Notoru

před 8 lety Jiří Zmeškal zhlédnuto 2751 krát

Aktualizováno. Po prvním víkendu čtvtfinále playoff s nabytými Žehrovicemi remizuje Notor 1:1 na zápasy, když po sobotní porážce v neděli parádním obratem vyhrál v prodloužení

(0:0,1:0,2:1)
branky: 16:43 SIMANDL Jan EQ, 38:50 HUML Petr (Zadák Miroslav) EQ, 39:01 REJTHAR David (Honický Radek) EQ - 34:29 DVOŘÁK Michal (Pospíšil Milan,Hrádek Jakub) EQ střely: 33:18 vyloučení: 1:4 využití: 0:0 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Paiskr/Zíma
sestava: Fajt Karel - Hoffmann Lukáš,Štěpánek Miroslav,Náprstek Vladimír,Pospíšil Martin - Grossmann Tomáš,Mareš Michal,Zmeškal Jiří,Pospíšil Milan,Nedvěd Martin,Hrádek Jakub,Karas Michal,Dědek Zděnek,

17.04.2016 13:00
>>
Oblastní HbL Kladno - play off - 2.ČTVRTFINÁLE
3:4 v prodl.
(1:0,1:1,1:2 - 0:1)
branky: 11:39 REJTHAR Tomáš (Honický Radek) EQ, 23:46 REJTHAR David (Huml Petr,Honický Radek) EQ, 35:38 SIMANDL Jan EQ - 21:38 ZMEŠKAL Ondřej (Pospíšil Milan,Pospíšil Martin) EQ, 37:38 NEDVĚD Martin (Karas Michal) PP, 41:06 NEDVĚD Martin (Pospíšil Milan) PP, 49:17 GROSSMANN Tomáš (Mareš Michal) EQ střely: 20:27 vyloučení: 1:6 využití: 0:2 v oslabení: 0:0 rozhodčí: Zaťko/Zíma
sestava: Fajt Karel - Hoffmann Lukáš,Štěpánek Miroslav,Náprstek Vladimír,Pospíšil Martin - Grossmann Tomáš,Mareš Michal,Zmeškal Jiří,Pospíšil Milan,Nedvěd Martin,Hrádek Jakub,Karas Michal,Nedvěd Martin,Dědek Zděnek,Zmeškal Ondřej

Ale nejprve k sobotě. Oba týmy nastoupily do playoff se třemi útoky, což slibovalo tuhý boj do poslední minuty.

Od 1. třetiny byly aktivnější Žehrovice, Notoři se dostávali často pod tlak, ale stav zůstával neměnný. K vidění bylo v celém zápase množství tvrdých zákroků na hranici pravidel a také mnoho slovních přestřelek nejen s nejistou dvojicí v pruhovaném Paiskr - Zíma.

Na začátku prostředního dějství se po nepovedeném vyhození Notorů prosadil backhandem Simandl - 1:0. Naši borci v útoku příliš vymýšleli a nebo ztroskotávali na nepřesné střelbě. V největší šanci tečoval Mildovu střelu Zmeky pouze do tyče. Zaujal rovněž bojovný Zděnda Dědek, který v rohu hřiště nekompromisně sundal rozehrávajícího golmana Kropáče, bez trestu. Negativně se zapsal do dějin utkání Čik, jenž si neodpustil výtky na adresu rozhodčích a musel předčasně do šaten. Notoři tedy postupně stáhli hru na dvě pětky se dvěma dostřídávajícími útočníky.

Ve 35. minutě zaúřadoval právě dostřídávající Dvoří a parádní střelou konečně srovnal na 1:1. Nedlouho na to míček skákal na Kropáčově břevně, ale ke štěstí žehrovických za čarou neskončil. Ti naopak potrestali nedůraz v obraně brankou Humla a bohužel po pouhých 11 sekundách propustil Karel nepříliš nebezpečnou střelu Davida Rejthara - 1:3. Méďa mohl snížit po buly do poloodkryté brány, ale mířil mimo. V obdobné pozici pálil Hofi a za Kropáčem zvonila tyč potřetí. V poslední minutě po vyloučení D. Rejthara zkoušel Notor hru bez brankáře, ale již bylo příliš pozdě. Žehrovičtí se ujali vedení v sérii.

V neděli přispěchal ze čtvrtfinále dorostu ještě navíc Ruda. Přetlak v sestavě přišel vhod, protože v průběhu 1. třetiny odstoupil pro zranění Bugr. V mokrém nedělním odpoledni toužili Notoři srovnat stav série a na hřišti to bylo vidět. Oproti sobotě zlepšili pohyb a vypracovávali si více příležitostí. Byly to však znovu Žehrovice, kdo udeřil první. Přes skrumáž hráčů obou mužstev se prosadil Tomáš Rejthar. V největší šanci Notorů střílel těsně nad břevno Dvoří.

Z počátku 2. třetiny spálil velkou příležitost osamocený Milda. Poté Čik z pravé strany orazítkoval tyč. Ve 22. minutě s notnou dávkou štěstí srovnal Ruda na 1:1. Psychické povzbuzení ale trvalo jen dvě minuty, protože David Rejthar opět poslal svůj tým do vedení.

Na velké věci si museli diváci počkat až do 3. třetiny. Nejprve si žehrovičtí neporadili v přečíslení tři na jednoho. Poté si vytvořili tlak Notoři, který skončil až nešťastným faulem Rudy. Přesilovku Žehrovice nevyužili, ale těsně po ní Karel za brankou špatně rozehrál na Simandla, který do prázdné brány zvýšil na 3:1. Notoři však zbraně nesložili. Odměna za dobrý výkon prostě musela přijít. A přišla s přispěním zbytečných vyloučení domácích. Hru v šesti potrestal po Misově čisté buly dělovkou Méďa. Poté v útočném pásmu nesmyslně opláceli tvrdou hru Notorů oba bratři Rejtharové a druhou z těchto přesilovek prakticky totožně po Mildově buly využil znovu Méďa - srovnáno na 3:3.

Pak už to byly pořádné nervy a na hřiště chodili jen ti, kdo v sobě našli poslední zbytky sil. V závěrečném tlaku Žehrovic několika zákroky odčinil svoji hrubku Karel a šlo se do prodloužení. V něm opět posadil Notory na koně svým vyloučením D. Rejthar. V nervózní přesilovce rozuzlení nepřišlo, avšak i poté byli černožlutí výrazně aktivnější a v 50. minutě rozhodl na brankovišti důrazný Gross.

Druhý víkend oba nadějně rozehrané zápasy Notor ztratil a konečné 5. místo je bohužel mírným zklamáním.